Niepubliczne przedszkole językowe

Mundo Marino Katowice

Nauka pływania

 

Pływanie jest formą ruchu , która przynosi bardzo wiele korzyści. Dotyczy to zarówno dzieci jak i dorosłych. Ponieważ min. otyłość jest zjawiskiem wszechogarniającym widzimy ją już u dzieci w wieku przedszkolnym, toteż regularne rekreacyjne pływanie doskonale pomaga jej zapobiegać oraz usprawnia dzieci, poprawia ich kondycję fizyczną. Ruch w wodzie wpływa doskonale na umysł. ,, Zajęcia na basenie pozwalają dzieciom oswoić się z wodą, co procentuje brakiem strachu przed otwartymi zbiornikami. W skrajnych przypadkach może nawet uratować życie i choćby z tego jednego powodu warto zapewnić dziecku możliwość pozyskania umiejętności pływania. . Oprócz oczywistego efektu, jakim jest wszechstronny i bardzo przydatny rozwój fizyczny, uprawianie sportu hartuje dziecięcego ducha. Zajęcia w grupie uczą konstruktywnej pracy zespołowej, zdrowej rywalizacji, zachęcają do zawiązywania przyjaźni, wspomagając pozytywne relacje międzyludzkie.’’

Profesjonalnie prowadzone lekcje pływania , przekonują dzieci do lekcji wychowania fizycznego przyszłej w szkole uczą bezpiecznego poruszania się w wodzie.

Zajęcia odbywają się regularnie przez cały rok szkolny raz w tygodniu na basenie w kompleksie przedszkolno-sportowym przy ul. Pijarskiej 3-5 w Katowicach.
Zajęcia prowadzi p.Michał Spławiński wraz z grupą trenerów - ratownikówDzieci podzielone są na grupy, w zależności od wieku i umiejętności.
Dzieci podzielone są na grupy, w zależności od wieku i umiejętności. 
Basen w którym dzieci pływają jest nowoczesny, bezpieczny, czysty. Ma długość 17 metrów i mieści się w tym samym budynku co przedszkole (nie ma potrzeby opuszczania budynku).
Rodzice mają możliwość uczestnictwa w lekcjach otwartych.
Raz w roku, na zakończenie kursu organizujemy mini zawody pływackie, które pozwalają dzieciom poczuć smak sportowej rywalizacji.

Prosimy  o wyposażenie dzieci w :
 - stroje kąpielowe
 - czepki , okularki
 - szlafroki, ręczniki, klapki, suszarkę do włosów 
 - torbę specjalnie przeznaczona  na mokre , rzeczy.

Zajęcia odbywają się również w wakacje :)

 

Copyright © Mundo Marino